Trofée Éric Bompard

Cha vient éd Wikipedia
Aler à: navigachon, tracher

Ech trofée Éric Bompard est une compéticion internacionale ed patinache artistike. Ch'est chele quateuse compéticion dech Grind Prix ISU. Ale a liu habituellemint in novimbe.

Créée in 1987, ale s'nommait avant Grand Prix International de Paris pis Trophée Lalique. Ale a souvint liu au palais omnisports Bercy à Paris.

Médaleus[éditer | modifier le wikitexte]

Onmes[éditer | modifier le wikitexte]

Médaleus
Année Liu Or Argint Bronsse
1987 Paris Tchécoslovaqukie Petr Barna États-Unis Anmérikes Angelo D'Agostino Roéyôme-Uni Paul Robinson
1988 Paris États-Unis Anmérikes Paul Wylie Pologne Grzegorz Filipowski Canada Michael Slipchuk
1989 Paris URSS Viacheslav Zagorodniuk Pologne Grzegorz Filipowski Canada Norm Proft
1990 Paris États-Unis Anmérikes Christopher Bowman URSS Viacheslav Zagorodniuk Canada Elvis Stojko
1991 Albertville Canada Kurt Browning URSS Viacheslav Zagorodniuk URSS Alexei Urmanov
1992 Paris États-Unis Anmérikes Mark Mitchell Franche Éric Millot Canada Sébastien Britten
1993 Paris États-Unis Anmérikes Todd Eldredge Franche Philippe Candeloro Ukrène Viacheslav Zagorodniuk
1994 Lyon Franche Philippe Candeloro Franche Éric Millot États-Unis Anmérikes Michael Chack
1995 Bordeaux Russie Ilia Kulik Franche Éric Millot Canada Elvis Stojko
1996 Paris États-Unis Anmérikes Todd Eldredge Ukrène Viacheslav Zagorodniuk États-Unis Anmérikes Michael Weiss
1997 Paris Russie Alexei Yagudin Franche Philippe Candeloro Azerbaïdjan Igor Pashkevich
1998 Paris Russie Alexei Yagudin États-Unis Anmérikes Michael Weiss Canada Emanuel Sandhu
1999 Paris Russie Alexei Yagudin Franche Vincent Restencourt Bulgarie Ivan Dinev
2000 Paris Russie Alexei Yagudin Franche Stanick Jeannette Russie Roman Serov
2001 Paris Russie Alexei Yagudin États-Unis Anmérikes Todd Eldredge Alemanne Andrejs Vlascenko
2002 Paris États-Unis Anmérikes Michael Weiss Républike populère Kine Zhang Min Japon Takeshi Honda
2003 Paris Russie Evgeni Plushenko Bergike Kevin van der Perren États-Unis Anmérikes Michael Weiss
2004 Paris États-Unis Anmérikes Johnny Weir Franche Brian Joubert Canada Emanuel Sandhu
2005 Paris Canada Jeffrey Buttle Franche Brian Joubert Modèle:ROM-d Gheorghe Chiper
2006 Paris Franche Brian Joubert Franche Alban Préaubert Russie Sergei Dobrin
2007 Paris Canada Patrick Chan Russie Sergei Voronov Franche Alban Préaubert
2008 Paris Canada Patrick Chan Japon Takahiko Kozuka Franche Alban Préaubert
2009 Paris Japon Nobunari Oda République tchèque Tomáš Verner États-Unis Anmérikes Adam Rippon
2010 Paris Japon Takahiko Kozuka Franche Florent Amodio États-Unis Anmérikes Brandon Mroz
2011 Paris Canada Patrick Chan Républike populère Kine Song Nan République tchèque Michal Brezina
2012 Paris Japon Takahito Mura États-Unis Anmérikes Jeremy Abbott Franche Florent Amodio
2013 Paris Canada Patrick Chan Japon Yuzuru Hanyu États-Unis Anmérikes Jason Brown

Files[éditer | modifier le wikitexte]

Files médaleuses
Année Liu Or Argint Bronsse
1987 Paris États-Unis Anmérikes Jill Trenary Franche Agnès Gosselin République fédérale d'Allemagne Patricia Neske
1988 Paris République fédérale d'Allemagne Claudia Leistner URSS Natalia Gorbenko Allemagne de l'Est Evelyn Großmann
1989 Paris Franche Surya Bonaly États-Unis Anmérikes Holly Cook Franche Laetitia Hubert
1990 Paris Franche Surya Bonaly République tchèque Lenka Kulovaná États-Unis Anmérikes Nancy Kerrigan
1991 Albertville Japon Midori Ito États-Unis Anmérikes Kristi Yamaguchi États-Unis Anmérikes Nancy Kerrigan
1992 Paris Franche Surya Bonaly Canada Karen Preston Franche Laetitia Hubert
1993 Paris Franche Surya Bonaly Finlinde Mila Kajas Canada Lisa Sargeant
1994 Lyon Franche Surya Bonaly États-Unis Anmérikes Tonia Kwiatkowski États-Unis Anmérikes Michelle Kwan
1995 Bordeaux Canada Josée Chouinard Républike populère Kine Chen Lu Franche Surya Bonaly
1996 Paris États-Unis Anmérikes Michelle Kwan Russie Maria Butyrskaya États-Unis Anmérikes Tara Lipinski
1997 Paris Franche Laetitia Hubert États-Unis Anmérikes Tara Lipinski Franche Vanessa Gusmeroli
1998 Paris Russie Maria Butyrskaya États-Unis Anmérikes Nicole Bobek Franche Vanessa Gusmeroli
1999 Paris Russie Maria Butyrskaya Russie Viktoria Volchkova États-Unis Anmérikes Sarah Hughes
2000 Paris Russie Maria Butyrskaya Russie Viktoria Volchkova États-Unis Anmérikes Jennifer Kirk
2001 Paris Russie Maria Butyrskaya États-Unis Anmérikes Sarah Hughes États-Unis Anmérikes Sasha Cohen
2002 Paris États-Unis Anmérikes Sasha Cohen Japon Yoshie Onda Finlinde Alisa Drei
2003 Paris États-Unis Anmérikes Sasha Cohen Japon Shizuka Arakawa Hongrie Júlia Sebestyén
2004 Paris Canada Joannie Rochette Italie Carolina Kostner Hongrie Júlia Sebestyén
2005 Paris Japon Mao Asada États-Unis Anmérikes Sasha Cohen Japon Shizuka Arakawa
2006 Paris Corée dech Sud Yuna Kim Japon Miki Ando États-Unis Anmérikes Kimmie Meissner
2007 Paris Japon Mao Asada États-Unis Anmérikes Kimmie Meissner États-Unis Anmérikes Ashley Wagner
2008 Paris Canada Joannie Rochette Japon Mao Asada États-Unis Anmérikes Caroline Zhang
2009 Paris Corée dech Sud Yuna Kim Japon Mao Asada Japon Yukari Nakano
2010 Paris Finlinde Kiira Korpi États-Unis Anmérikes Mirai Nagasu États-Unis Anmérikes Alissa Czisny
2011 Paris Russie Elizaveta Tuktamysheva Italie Carolina Kostner États-Unis Anmérikes Alissa Czisny
2012 Paris États-Unis Anmérikes Ashley Wagner Russie Elizaveta Tuktamysheva Russie Julia Lipnitskaia
2013 Paris États-Unis Anmérikes Ashley Wagner Russie Adelina Sotnikova Russie Anna Pogorilaya

Coupes[éditer | modifier le wikitexte]

Coupes médalés
Année Liu Or Argint Bronsse
1987 Paris États-Unis Anmérikes Natalie Seybold / Wayne Seybold URSS Yulia Bistrova / Alexander Tarasov Canada Laurene Collin / John Penticost
1988 Paris URSS Elena Bechke / Denis Petrov Allemagne de l'Est Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach États-Unis Anmérikes Katy Keely / Joseph Mero
1989 Paris Allemagne de l'Est Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach Canada Isabelle Brasseur / Lloyd Eisler République tchèque Radka Kovaríková / René Novotný
1990 Paris URSS Elena Bechke / Denis Petrov URSS Evgenia Chernysheva / Dmitri Sukhanov Canada Michelle Menzies / Kevin Wheeler
1991 Albertville URSS Natalia Mishkutionok / Artur Dmitriev République tchèque Radka Kovaríková / René Novotný URSS Elena Bechke / Denis Petrov
1992 Paris Russie Evgenia Shishkova / Vadim Naumov République tchèque Radka Kovaríková / René Novotný États-Unis Anmérikes Karen Courtland / Todd Reynolds
1993 Paris Russie Natalia Mishkutionok / Artur Dmitriev Russie Marina Eltsova / Andrei Bushkov États-Unis Anmérikes Jenni Meno / Todd Sand
1994 Lyon Russie Marina Eltsova / Andrei Bushkov Modèle:LAT-d Elena Berezhnaya / Oleg Shliakhov Alemanne Mandy Wötzel / Ingo Steuer
1995 Bordeaux Modèle:LAT-d Elena Berezhnaya / Oleg Shliakhov Russie Oksana Kazakova / Artur Dmitriev États-Unis Anmérikes Jenni Meno / Todd Sand
1996 Paris Russie Oksana Kazakova / Artur Dmitriev États-Unis Anmérikes Jenni Meno / Todd Sand Russie Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze
1997 Paris Russie Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze Alemanne Mandy Wötzel / Ingo Steuer Républike populère Kine Shen Xue / Zhao Hongbo
1998 Paris Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis États-Unis Anmérikes Kyoko Ina / John Zimmerman Russie Marina Eltsova / Andrei Bushkov
1999 Paris Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Pologne Dorota Zagórska / Mariusz Siudek
2000 Paris Russie Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze Canada Jamie Salé / David Pelletier États-Unis Anmérikes Kyoko Ina / John Zimmerman
2001 Paris Russie Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze États-Unis Anmérikes Kyoko Ina / John Zimmerman Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis
2002 Paris Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Républike populère Kine Pang Qing / Tong Jian
2003 Paris Républike populère Kine Zhang Dan / Zhang Hao Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin États-Unis Anmérikes Tiffany Scott / Philip Dulebohn
2004 Paris Républike populère Kine Shen Xue / Zhao Hongbo Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov Républike populère Kine Pang Qing / Tong Jian
2005 Paris Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Républike populère Kine Pang Qing / Tong Jian Canada Valérie Marcoux / Craig Buntin
2006 Paris Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov États-Unis Anmérikes Rena Inoue / John Baldwin Russie Julia Obertas / Sergei Slavnov
2007 Paris Républike populère Kine Zhang Dan / Zhang Hao Républike populère Kine Pang Qing / Tong Jian Russie Maria Mukhortova / Maxim Trankov
2008 Paris Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Russie Maria Mukhortova / Maxim Trankov Canada Meagan Duhamel / Craig Buntin
2009 Paris Russie Maria Mukhortova / Maxim Trankov Canada Jessica Dubé / Bryce Davison Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy
2010 Paris Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Russie Vera Bazarova / Yuri Larionov Alemanne Maylin Hausch / Daniel Wende
2011 Paris Russie Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov Russie Vera Bazarova / Yuri Larionov Canada Meagan Duhamel / Eric Radford
2012 Paris Russie Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov Canada Meagan Duhamel / Eric Radford Italie Stefania Berton / Ondrej Hotárek
2013 Paris Républike populère Kine Pang Qing / Tong Jian Canada Meagan Duhamel / Eric Radford États-Unis Anmérikes Caydee Denney / John Coughlin

Dinse su glache[éditer | modifier le wikitexte]

Dinseus médalés
Année Liu Or Argint Bronsse
1987 Paris Italie Lia Trovati / Roberto Pelizzola États-Unis Anmérikes Susan Wynne / Joseph Druar Franche Corinne Paliard / Didier Courtois
1988 Paris États-Unis Anmérikes Susan Wynne / Joseph Druar Roéyôme-Uni Sharon Jones / Paul Askham URSS Oksana Grishuk / Alexandr Chichkov
1989 Paris URSS Anjelika Krylova / Vladimir Leliukh États-Unis Anmérikes April Sargeant-Thomas / Russ Witherby Finlinde Susanna Rahkamo / Petri Kokko
1990 Paris Italie Stefania Calegari / Pasquale Camerlengo Franche Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy URSS Anjelika Krylova / Vladimir Leliukh
1991 Albertville URSS Anjelika Krylova / Vladimir Fedorov Franche Dominique Yvon / Frédéric Palluel République tchèque Katerina Mrázová / Martin Šimecek
1992 Paris Franche Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Ukrène Irina Romanova / Igor Yaroshenko Russie Elena Kustarova / Oleg Ovsyannikov
1993 Paris Russie Irina Lobacheva / Ilia Averbukh États-Unis Anmérikes Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat
1994 Lyon Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat États-Unis Anmérikes Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow République tchèque Katerina Mrázová / Martin Šimecek
1995 Bordeaux Russie Oksana Grishuk / Evgeni Platov Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Ukrène Irina Romanova / Igor Yaroshenko
1996 Paris Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat États-Unis Anmérikes Elizabeth Punsalan / Jerod Swallow Ukrène Irina Romanova / Igor Yaroshenko
1997 Paris Russie Oksana Grishuk / Evgeni Platov Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Ukrène Irina Romanova / Igor Yaroshenko
1998 Paris Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Italie Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Lituanie Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
1999 Paris Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Italie Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Lituanie Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2000 Paris Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Russie Irina Lobacheva / Ilia Averbukh Alemanne Kati Winkler / René Lohse
2001 Paris Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Canada Shae-Lynn Bourne / Victor Kraatz Lituanie Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2002 Paris Ukrène Elena Grushina / Ruslan Goncharov Franche Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder États-Unis Anmérikes Tanith Belbin / Benjamin Agosto
2003 Paris Bulgarie Albena Denkova / Maxim Staviski Canada Marie-France Dubreuil / Patrice Lauzon Franche Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2004 Paris Russie Tatiana Navka / Roman Kostomarov Bulgarie Albena Denkova / Maxim Staviski Franche Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2005 Paris Ukrène Elena Grushina / Ruslan Goncharov Franche Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Italie Federica Faiella / Massimo Scali
2006 Paris Bulgarie Albena Denkova / Maxim Staviski Franche Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Italie Federica Faiella / Massimo Scali
2007 Paris Franche Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Russie Jana Khokhlova / Sergei Novitski États-Unis Anmérikes Meryl Davis / Charlie White
2008 Paris Franche Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Italie Federica Faiella / Massimo Scali Roéyôme-Uni Sinead Kerr / John Kerr
2009 Paris Canada Tessa Virtue / Scott Moir Franche Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Roéyôme-Uni Sinead Kerr / John Kerr
2010 Paris Franche Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Russie Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko États-Unis Anmérikes Madison Chock / Greg Zuerlein
2011 Paris Canada Tessa Virtue / Scott Moir Franche Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Italie Anna Cappellini / Luca Lanotte
2012 Paris Franche Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat Italie Anna Cappellini / Luca Lanotte Russie Ekaterina Riazanova / Ilia Tkachenko
2013 Paris Canada Tessa Virtue / Scott Moir Russie Elena Ilinykh / Nikita Katsalapov Franche Nathalie Péchalat / Fabian Bourzat