Campionats Urope ed patinache artistike

Cha vient éd Wikipedia
Aler à: navigachon, tracher

Ches campionats Urope ed patinache artistike ch'est eune compéticion annuelle ed patinache artistike organisée pa ech ISU, dins laquelle ches patineus uropéyins ed statut amateus s'affrontent pou ech tite ed campion Urope.

Ches premiers campionats Urope ch'étot à Hambourq in Alemanne in 1891.

Médaleus[éditer | modifier le wikitexte]

Onmes[éditer | modifier le wikitexte]

Médaleus
Année Liu Or Argint Bronsse
1891 Alemanne Hambourq Alemanne Oskar Uhlig Alemanne Anon Schmitson Alemanne Franz Zilly
1892 Otrike Vienna Otrike Eduard Engelmann Hongrie Tibor von Földváry Otrike Georg Zachariades
1893 Alemanne Berlin Otrike Eduard Engelmann Suède Henning Grenander Otrike Georg Zachariades
1894 Otrike Vienna Otrike Eduard Engelmann Otrike Gustav Hügel Hongrie Tibor von Földváry
1895 Hongrie Budapest Hongrie Tibor von Földváry Otrike Gustav Hügel Alemanne Gilbert Fuchs
1896–
1897
Pas de campionat
1898 Norvège Trondheim Suède Ulrich Salchow Norvège Johan Lefstad Norvège Oscar Holthe
1899 Suisse Davos Suède Ulrich Salchow Otrike Gustav Hügel Otrike Ernst Fellner
1900 Alemanne Berlin Suède Ulrich Salchow Otrike Gustav Hügel Norvège Oscar Holthe
1901 Otrike Vienna Otrike Gustav Hügel Alemanne Gilbert Fuchs Suède Ulrich Salchow
1902–
1903
Annulé pache que pas ed glache
1904 Suisse Davos Suède Ulrich Salchow Otrike Max Bohatsch Russie Nikolai Panin
1905 Alemanne Bonn Otrike Max Bohatsch Alemanne Heinrich Burger Alemanne Karl Zenger
1906 Suisse Davos Suède Ulrich Salchow Otrike Ernst Herz Suède Per Thorén
1907 Alemanne Berlin Suède Ulrich Salchow Alemanne Gilbert Fuchs Otrike Ernst Herz
1908 Russie Warsaw Otrike Ernst Herz Russie Nikolai Panin Otrike Henryk Juliusz Krukowicz-Przedrzymirski
1909 Hongrie Budapest Suède Ulrich Salchow Alemanne Gilbert Fuchs Suède Per Thorén
1910 Alemanne Berlin Suède Ulrich Salchow Alemanne Werner Rittberger Suède Per Thorén
1911 Russie Saint-Péterbourg Suède Per Thorén Russie Karl Ollo Alemanne Werner Rittberger
1912 Suède Stockholm Suède Gösta Sandahl Russie Ivan Malinin Norvège Martin Stixrud
1913 Norvège Oslo Suède Ulrich Salchow Hongrie Andor Szende Otrike Willy Böckl
1914 Otrike Vienna Otrike Fritz Kachler Norvège Alexander Krogh Otrike Willy Böckl
1915–
1921
Annulé pache que Preume guière
1922 Suisse Davos Otrike Willy Böckl Otrike Fritz Kachler Otrike Ernst Oppacher
1923 Norvège Oslo Otrike Willy Böckl Norvège Martin Stixrud Finlinde Gunnar Jakobsson
1924 Suisse Davos Otrike Fritz Kachler Otrike Ludwig Wrede Alemanne Werner Rittberger
1925 Alemanne Triberg Otrike Willy Böckl Alemanne Werner Rittberger Otrike Otto Preißecker
1926 Suisse Davos Otrike Willy Böckl Otrike Otto Preißecker Suisse Georges Gautschi
1927 Otrike Vienna Otrike Willy Böckl Otrike Hugo Distler Otrike Karl Schäfer
1928 Tchécoslovaqukie Troppau Otrike Willy Böckl Otrike Karl Schäfer Otrike Otto Preißecker
1929 Suisse Davos Otrike Karl Schäfer Suisse Georges Gautschi Otrike Ludwig Wrede
1930 Otrike Vienna Otrike Karl Schäfer Tchécoslovaqukie Otto Or Finlinde Markus Nikkanen
1931 Suisse St. Moritz Otrike Karl Schäfer Alemanne Ernst Baier Otrike Hugo Distler
1932 Franche Paris Otrike Karl Schäfer Alemanne Ernst Baier Otrike Erich Erdös
1933 Roéyôme-Uni London Otrike Karl Schäfer Alemanne Ernst Baier Otrike Erich Erdös
1934 Tchécoslovaqukie Prague Otrike Karl Schäfer Hongrie Dénes Pataky Hongrie Elemér Terták
1935 Suisse St. Moritz Otrike Karl Schäfer Otrike Felix Kaspar Alemanne Ernst Baier
1936 Alemanne Berlin Otrike Karl Schäfer Roéyôme-Uni Graham Sharp Alemanne Ernst Baier
1937 Tchécoslovaqukie Prague Otrike Felix Kaspar Roéyôme-Uni Graham Sharp Hongrie Elemér Terták
1938 Suisse St. Moritz Otrike Felix Kaspar Roéyôme-Uni Graham Sharp Otrike Herbert Alward
1939 Roéyôme-Uni London Roéyôme-Uni Graham Sharp Roéyôme-Uni Freddie Tomlins Alemanne Horst Faber
1940–
1946
Annulé parche que Deuze guière mondiale
1947 Suisse Davos Suisse Hans Gerschwiler Tchécoslovaqukie Vladislav Cáp Bergike Fernand Leemans
1948 Tchécoslovaqukie Prague États-Unis Anmérikes Dick Button Suisse Hans Gerschwiler Otrike Edi Rada
1949 Italie Milan Otrike Edi Rada Hongrie Ede Király Otrike Helmut Seibt
1950 Norvège Oslo Hongrie Ede Király Otrike Helmut Seibt Italie Carlo Fassi
1951 Suisse Zürich Otrike Helmut Seibt République fédérale d'Allemagne Horst Faber Italie Carlo Fassi
1952 Otrike Vienna Otrike Helmut Seibt Italie Carlo Fassi Roéyôme-Uni Michael Carrington
1953 République fédérale d'Allemagne Dortmund Italie Carlo Fassi Franche Alain Giletti République fédérale d'Allemagne Freimut Stein
1954 Italie Bolzano Italie Carlo Fassi Franche Alain Giletti Tchécoslovaqukie Karol Divín
1955 Hongrie Budapest Franche Alain Giletti Roéyôme-Uni Michael Booker Tchécoslovaqukie Karol Divín
1956 Franche Paris Franche Alain Giletti Roéyôme-Uni Michael Booker Tchécoslovaqukie Karol Divín
1957 Otrike Vienna Franche Alain Giletti Tchécoslovaqukie Karol Divín Roéyôme-Uni Michael Booker
1958 Tchécoslovaqukie Bratislava Tchécoslovaqukie Karol Divín Franche Alain Giletti Franche Alain Calmat
1959 Suisse Davos Tchécoslovaqukie Karol Divín Franche Alain Giletti Otrike Norbert Felsinger
1960 République fédérale d'Allemagne Garmisch-Partenkirchen Franche Alain Giletti Otrike Norbert Felsinger République fédérale d'Allemagne Manfred Schnelldorfer
1961 République fédérale d'Allemagne West Berlin Franche Alain Giletti Franche Alain Calmat République fédérale d'Allemagne Manfred Schnelldorfer
1962 Suisse Geneva Franche Alain Calmat Tchécoslovaqukie Karol Divín République fédérale d'Allemagne Manfred Schnelldorfer
1963 Hongrie Budapest Franche Alain Calmat République fédérale d'Allemagne Manfred Schnelldorfer Otrike Emmerich Danzer
1964 Franche Grenoble Franche Alain Calmat République fédérale d'Allemagne Manfred Schnelldorfer Tchécoslovaqukie Karol Divín
1965 URSS Moscow Otrike Emmerich Danzer Franche Alain Calmat Otrike Peter Jonas
1966 Tchécoslovaqukie Bratislava Otrike Emmerich Danzer Otrike Wolfgang Schwarz Tchécoslovaqukie Ondrej Nepela
1967 République fédérative socialiste de Yougoslavie Ljubljana Otrike Emmerich Danzer Otrike Wolfgang Schwarz Tchécoslovaqukie Ondrej Nepela
1968 Suède Västerås Otrike Emmerich Danzer Otrike Wolfgang Schwarz Tchécoslovaqukie Ondrej Nepela
1969 République fédérale d'Allemagne Garmisch-Partenkirchen Tchécoslovaqukie Ondrej Nepela Franche Patrick Péra URSS Sergei Chetverukhin
1970 URSS Leningrad Tchécoslovaqukie Ondrej Nepela Franche Patrick Péra Allemagne de l'Est Günter Zöller
1971 Suisse Zürich Tchécoslovaqukie Ondrej Nepela URSS Sergei Chetverukhin Roéyôme-Uni Haig Oundjian
1972 Suède Gothenburg Tchécoslovaqukie Ondrej Nepela URSS Sergei Chetverukhin Franche Patrick Péra
1973 République fédérale d'Allemagne Cologne Tchécoslovaqukie Ondrej Nepela URSS Sergei Chetverukhin Allemagne de l'Est Jan Hoffmann
1974 République fédérative socialiste de Yougoslavie Zagreb Allemagne de l'Est Jan Hoffmann URSS Sergei Volkov Roéyôme-Uni John Curry
1975 Danemark Copenhagen URSS Vladimir Kovalev Roéyôme-Uni John Curry URSS Yuri Ovchinnikov
1976 Suisse Geneva Roéyôme-Uni John Curry URSS Vladimir Kovalev Allemagne de l'Est Jan Hoffmann
1977 Finlinde Helsinki Allemagne de l'Est Jan Hoffmann URSS Vladimir Kovalev Roéyôme-Uni Robin Cousins
1978 Franche Strasbourg Allemagne de l'Est Jan Hoffmann URSS Vladimir Kovalev Roéyôme-Uni Robin Cousins
1979 République fédérative socialiste de Yougoslavie Zagreb Allemagne de l'Est Jan Hoffmann URSS Vladimir Kovalev Roéyôme-Uni Robin Cousins
1980 Suède Gothenburg Roéyôme-Uni Robin Cousins Allemagne de l'Est Jan Hoffmann URSS Vladimir Kovalev
1981 Otrike Innsbruck URSS Igor Bobrin Franche Jean-Christophe Simond République fédérale d'Allemagne Norbert Schramm
1982 Franche Lyon République fédérale d'Allemagne Norbert Schramm Franche Jean-Christophe Simond URSS Igor Bobrin
1983 République fédérale d'Allemagne Dortmund République fédérale d'Allemagne Norbert Schramm Tchécoslovaqukie Jozef Sabovcík URSS Alexander Fadeev
1984 Hongrie Budapest URSS Alexander Fadeev République fédérale d'Allemagne Rudi Cerne République fédérale d'Allemagne Norbert Schramm
1985 Suède Gothenburg Tchécoslovaqukie Jozef Sabovcík URSS Vladimir Kotin Pologne Grzegorz Filipowski
1986 Danemark Copenhagen Tchécoslovaqukie Jozef Sabovcík URSS Vladimir Kotin URSS Alexander Fadeev
1987 République fédérative socialiste de Yougoslavie Sarajevo URSS Alexander Fadeev URSS Vladimir Kotin URSS Viktor Petrenko
1988 Tchécoslovaqukie Prague URSS Alexander Fadeev URSS Vladimir Kotin URSS Viktor Petrenko
1989 Roéyôme-Uni Birmingham URSS Alexander Fadeev Pologne Grzegorz Filipowski Tchécoslovaqukie Petr Barna
1990 URSS Leningrad URSS Viktor Petrenko Tchécoslovaqukie Petr Barna URSS Viacheslav Zagorodniuk
1991 Bulgarie Sofia URSS Viktor Petrenko Tchécoslovaqukie Petr Barna URSS Viacheslav Zagorodniuk
1992 Suisse Lausanne Tchécoslovaqukie Petr Barna Ukrène Viktor Petrenko Russie Alexei Urmanov
1993 Finlinde Helsinki Ukrène Dmitri Dmitrenko Franche Philippe Candeloro Franche Éric Millot
1994 Danemark Copenhagen Ukrène Viktor Petrenko Ukrène Viacheslav Zagorodniuk Russie Alexei Urmanov
1995 Alemanne Dortmund Russie Ilia Kulik Russie Alexei Urmanov Ukrène Viacheslav Zagorodniuk
1996 Bulgarie Sofia Ukrène Viacheslav Zagorodniuk Russie Igor Pashkevich Russie Ilia Kulik
1997 Franche Paris Russie Alexei Urmanov Franche Philippe Candeloro Ukrène Viacheslav Zagorodniuk
1998 Italie Milan Russie Alexei Yagudin Russie Evgeni Plushenko Russie Alexander Abt
1999 République tchèque Prague Russie Alexei Yagudin Russie Evgeni Plushenko Russie Alexei Urmanov
2000 Otrike Vienna Russie Evgeni Plushenko Russie Alexei Yagudin Ukrène Dmitri Dmitrenko
2001 Slovaquie Bratislava Russie Evgeni Plushenko Russie Alexei Yagudin Franche Stanick Jeannette
2002 Suisse Lausanne Russie Alexei Yagudin Russie Alexander Abt Franche Brian Joubert
2003 Suède Malmö Russie Evgeni Plushenko Franche Brian Joubert Franche Stanick Jeannette
2004 Hongrie Budapest Franche Brian Joubert Russie Evgeni Plushenko Russie Ilia Klimkin
2005 Italie Turin Russie Evgeni Plushenko Franche Brian Joubert Alemanne Stefan Lindemann
2006 Franche Lyon Russie Evgeni Plushenko Suisse Stéphane Lambiel Franche Brian Joubert
2007 Pologne Warsaw Franche Brian Joubert République tchèque Tomáš Verner Bergike Kevin van der Perren
2008 Croatie Zagreb République tchèque Tomáš Verner Suisse Stéphane Lambiel Franche Brian Joubert
2009 Finlinde Helsinki Franche Brian Joubert Italie Samuel Contesti Bergike Kevin van der Perren
2010 Estonie Tallinn Russie Evgeni Plushenko Suisse Stéphane Lambiel Franche Brian Joubert
2011 Suisse Bern Franche Florent Amodio Franche Brian Joubert République tchèque Tomáš Verner
2012 Roéyôme-Uni Sheffield Russie Evgeni Plushenko Russie Artur Gachinski Franche Florent Amodio
2013 Croatie Zagreb Espagne Javier Fernández Franche Florent Amodio République tchèque Michal Brezina
2014 Hongrie Budapest Espagne Javier Fernández Russie Sergei Voronov Russie Konstantin Menshov
2015 Suède Stockholm
2016 Slovaquie Bratislava

Files[éditer | modifier le wikitexte]

Médaleuses
Année Liu Or Argint Bronsse
1930 Otrike Vienna Otrike Fritzi Burger Otrike Ilse Hornung Suède Vivi-Anne Hultén
1931 Suisse St. Moritz Norvège Sonja Henie Otrike Fritzi Burger Otrike Hilde Holovsky
1932 Franche Paris Norvège Sonja Henie Otrike Fritzi Burger Suède Vivi-Anne Hultén
1933 Roéyôme-Uni London Norvège Sonja Henie Roéyôme-Uni Cecilia Colledge Otrike Fritzi Burger
1934 Tchécoslovaqukie Prague Norvège Sonja Henie Otrike Liselotte Landbeck États-Unis Anmérikes Maribel Vinson
1935 Suisse St. Moritz Norvège Sonja Henie Otrike Liselotte Landbeck Roéyôme-Uni Cecilia Colledge
1936 Alemanne Berlin Norvège Sonja Henie Roéyôme-Uni Cecilia Colledge Roéyôme-Uni Megan Taylor
1937 Tchécoslovaqukie Prague Roéyôme-Uni Cecilia Colledge Roéyôme-Uni Megan Taylor Otrike Emmy Putzinger
1938 Suisse St. Moritz Roéyôme-Uni Cecilia Colledge Roéyôme-Uni Megan Taylor Otrike Emmy Putzinger
1939 Roéyôme-Uni London Roéyôme-Uni Cecilia Colledge Roéyôme-Uni Megan Taylor Roéyôme-Uni Daphne Walker
1940–
1946
Annulé pache que Preume guière
1947 Suisse Davos Canada Barbara Ann Scott États-Unis Anmérikes Gretchen Merrill Roéyôme-Uni Daphne Walker
1948 Tchécoslovaqukie Prague Canada Barbara Ann Scott Otrike Eva Pawlik Tchécoslovaqukie Alena Vrzánová
1949 Italie Milan Otrike Eva Pawlik Tchécoslovaqukie Alena Vrzánová Roéyôme-Uni Jeannette Altwegg
1950 Norvège Oslo Tchécoslovaqukie Alena Vrzánová Roéyôme-Uni Jeannette Altwegg Franche Jacqueline du Bief
1951 Suisse Zürich Roéyôme-Uni Jeannette Altwegg Franche Jacqueline du Bief Roéyôme-Uni Barbara Wyatt
1952 Otrike Vienna Roéyôme-Uni Jeannette Altwegg Franche Jacqueline du Bief Roéyôme-Uni Barbara Wyatt
1953 République fédérale d'Allemagne Dortmund Roéyôme-Uni Valda Osborn République fédérale d'Allemagne Gundi Busch Roéyôme-Uni Erica Batchelor
1954 Italie Bolzano République fédérale d'Allemagne Gundi Busch Roéyôme-Uni Erica Batchelor Roéyôme-Uni Yvonne Sugden
1955 Hongrie Budapest Otrike Hanna Eigel Roéyôme-Uni Yvonne Sugden Roéyôme-Uni Erica Batchelor
1956 Franche Paris Otrike Ingrid Wendl Roéyôme-Uni Yvonne Sugden Roéyôme-Uni Erica Batchelor
1957 Otrike Vienna Otrike Hanna Eigel Otrike Ingrid Wendl Otrike Hanna Walter
1958 Tchécoslovaqukie Bratislava Otrike Ingrid Wendl Otrike Hanna Walter Bas-Païs Joan Haanappel
1959 Suisse Davos Otrike Hanna Walter Bas-Païs Sjoukje Dijkstra Bas-Païs Joan Haanappel
1960 République fédérale d'Allemagne Garmisch-Partenkirchen Bas-Païs Sjoukje Dijkstra Otrike Regine Heitzer Bas-Païs Joan Haanappel
1961 République fédérale d'Allemagne West Berlin Bas-Païs Sjoukje Dijkstra Otrike Regine Heitzer Tchécoslovaqukie Jana Mrázková
1962 Suisse Geneva Bas-Païs Sjoukje Dijkstra Otrike Regine Heitzer Otrike Karin Frohner
1963 Hongrie Budapest Bas-Païs Sjoukje Dijkstra Franche Nicole Hassler Otrike Regine Heitzer
1964 Franche Grenoble Bas-Païs Sjoukje Dijkstra Otrike Regine Heitzer Franche Nicole Hassler
1965 URSS Moscow Otrike Regine Heitzer Roéyôme-Uni Sally-Anne Stapleford Franche Nicole Hassler
1966 Tchécoslovaqukie Bratislava Otrike Regine Heitzer Allemagne de l'Est Gabriele Seyfert Franche Nicole Hassler
1967 République fédérative socialiste de Yougoslavie Ljubljana Allemagne de l'Est Gabriele Seyfert Tchécoslovaqukie Hana Mašková Hongrie Zsuzsa Almássy
1968 Suède Västerås Tchécoslovaqukie Hana Mašková Allemagne de l'Est Gabriele Seyfert Otrike Beatrix Schuba
1969 République fédérale d'Allemagne Garmisch-Partenkirchen Allemagne de l'Est Gabriele Seyfert Tchécoslovaqukie Hana Mašková Otrike Beatrix Schuba
1970 URSS Leningrad Allemagne de l'Est Gabriele Seyfert Otrike Beatrix Schuba Hongrie Zsuzsa Almássy
1971 Suisse Zürich Otrike Beatrix Schuba Hongrie Zsuzsa Almássy Italie Rita Trapanese
1972 Suède Gothenburg Otrike Beatrix Schuba Italie Rita Trapanese Allemagne de l'Est Sonja Morgenstern
1973 République fédérale d'Allemagne Cologne Allemagne de l'Est Christine Errath Roéyôme-Uni Jean Scott Suisse Karin Iten
1974 République fédérative socialiste de Yougoslavie Zagreb Allemagne de l'Est Christine Errath Bas-Païs Dianne de Leeuw Tchécoslovaqukie Liana Drahová
1975 Danemark Copenhagen Allemagne de l'Est Christine Errath Bas-Païs Dianne de Leeuw Allemagne de l'Est Anett Pötzsch
1976 Suisse Geneva Bas-Païs Dianne de Leeuw Allemagne de l'Est Anett Pötzsch Allemagne de l'Est Christine Errath
1977 Finlinde Helsinki Allemagne de l'Est Anett Pötzsch République fédérale d'Allemagne Dagmar Lurz Italie Susanna Driano
1978 Franche Strasbourg Allemagne de l'Est Anett Pötzsch République fédérale d'Allemagne Dagmar Lurz URSS Elena Vodorezova
1979 République fédérative socialiste de Yougoslavie Zagreb Allemagne de l'Est Anett Pötzsch République fédérale d'Allemagne Dagmar Lurz Suisse Denise Biellmann
1980 Suède Gothenburg Allemagne de l'Est Anett Pötzsch République fédérale d'Allemagne Dagmar Lurz Italie Susanna Driano
1981 Otrike Innsbruck Suisse Denise Biellmann République fédérative socialiste de Yougoslavie Sanda Dubravcic Otrike Claudia Kristofics-Binder
1982 Franche Lyon Otrike Claudia Kristofics-Binder Allemagne de l'Est Katarina Witt URSS Elena Vodorezova
1983 République fédérale d'Allemagne Dortmund Allemagne de l'Est Katarina Witt URSS Elena Vodorezova République fédérale d'Allemagne Claudia Leistner
1984 Hongrie Budapest Allemagne de l'Est Katarina Witt République fédérale d'Allemagne Manuela Ruben URSS Anna Kondrashova
1985 Suède Gothenburg Allemagne de l'Est Katarina Witt URSS Kira Ivanova République fédérale d'Allemagne Claudia Leistner
1986 Danemark Copenhagen Allemagne de l'Est Katarina Witt URSS Kira Ivanova URSS Anna Kondrashova
1987 République fédérative socialiste de Yougoslavie Sarajevo Allemagne de l'Est Katarina Witt URSS Kira Ivanova URSS Anna Kondrashova
1988 Tchécoslovaqukie Prague Allemagne de l'Est Katarina Witt URSS Kira Ivanova URSS Anna Kondrashova
1989 Roéyôme-Uni Birmingham République fédérale d'Allemagne Claudia Leistner URSS Natalia Lebedeva République fédérale d'Allemagne Patricia Neske
1990 URSS Leningrad Allemagne de l'Est Evelyn Großmann URSS Natalia Lebedeva République fédérale d'Allemagne Marina Kielmann
1991 Bulgarie Sofia Franche Surya Bonaly Alemanne Evelyn Großmann Alemanne Marina Kielmann
1992 Suisse Lausanne Franche Surya Bonaly Alemanne Marina Kielmann Alemanne Patricia Neske
1993 Finlinde Helsinki Franche Surya Bonaly Ukrène Oksana Baiul Alemanne Marina Kielmann
1994 Danemark Copenhagen Franche Surya Bonaly Ukrène Oksana Baiul Russie Olga Markova
1995 Alemanne Dortmund Franche Surya Bonaly Russie Olga Markova Ukrène Elena Liashenko
1996 Bulgarie Sofia Russie Irina Slutskaya Franche Surya Bonaly Russie Maria Butyrskaya
1997 Franche Paris Russie Irina Slutskaya Hongrie Krisztina Czakó Ukrène Yulia Lavrenchuk
1998 Italie Milan Russie Maria Butyrskaya Russie Irina Slutskaya Alemanne Tanja Szewczenko
1999 République tchèque Prague Russie Maria Butyrskaya Russie Julia Soldatova Russie Viktoria Volchkova
2000 Otrike Vienna Russie Irina Slutskaya Russie Maria Butyrskaya Russie Viktoria Volchkova
2001 Slovaquie Bratislava Russie Irina Slutskaya Russie Maria Butyrskaya Russie Viktoria Volchkova
2002 Suisse Lausanne Russie Maria Butyrskaya Russie Irina Slutskaya Russie Viktoria Volchkova
2003 Suède Malmö Russie Irina Slutskaya Russie Elena Sokolova Hongrie Júlia Sebestyén
2004 Hongrie Budapest Hongrie Júlia Sebestyén Ukrène Elena Liashenko Russie Elena Sokolova
2005 Italie Turin Russie Irina Slutskaya Finlinde Susanna Pöykiö Ukrène Elena Liashenko
2006 Franche Lyon Russie Irina Slutskaya Russie Elena Sokolova Italie Carolina Kostner
2007 Pologne Warsaw Italie Carolina Kostner Suisse Sarah Meier Finlinde Kiira Korpi
2008 Croatie Zagreb Italie Carolina Kostner Suisse Sarah Meier Finlinde Laura Lepistö
2009 Finlinde Helsinki Finlinde Laura Lepistö Italie Carolina Kostner Finlinde Susanna Pöykiö
2010 Estonie Tallinn Italie Carolina Kostner Finlinde Laura Lepistö Géorgie Elene Gedevanishvili
2011 Suisse Bern Suisse Sarah Meier Italie Carolina Kostner Finlinde Kiira Korpi
2012 Roéyôme-Uni Sheffield Italie Carolina Kostner Finlinde Kiira Korpi Géorgie Elene Gedevanishvili
2013 Croatie Zagreb Italie Carolina Kostner Russie Adelina Sotnikova Russie Elizaveta Tuktamysheva
2014 Hongrie Budapest Russie Julia Lipnitskaia Russie Adelina Sotnikova Italie Carolina Kostner
2015 Suède Stockholm
2016 Slovaquie Bratislava

Coupes[éditer | modifier le wikitexte]

Coupes médalés
Année Liu Or Argint Bronsse
1930 Otrike Vienna Hongrie Olga Orgonista / Sándor Szalay Hongrie Emília Rotter / László Szollás Otrike Gisela Hochaltinger / Otto Preißecker
1931 Suisse St. Moritz Hongrie Olga Orgonista / Sándor Szalay Hongrie Emília Rotter / László Szollás Otrike Lilly Gaillard / Willy Petter
1932 Franche Paris Franche Andrée Brunet / Pierre Brunet Otrike Lilly Gaillard / Willy Petter Otrike Idi Papez / Karl Zwack
1933 Roéyôme-Uni London Otrike Idi Papez / Karl Zwack Otrike Lilly Gaillard / Willy Petter Roéyôme-Uni Mollie Phillips / Rodney Murdoch
1934 Tchécoslovaqukie Prague Hongrie Emília Rotter / László Szollás Otrike Idi Papez / Karl Zwack Pologne Zofia Bilorówna / Tadeusz Kowalski
1935 Suisse St. Moritz Alemanne Maxi Herber / Ernst Baier Otrike Idi Papez / Karl Zwack Hongrie Lucy Gallo / Rezso Dillinger
1936 Alemanne Berlin Alemanne Maxi Herber / Ernst Baier Roéyôme-Uni Violet Cliff / Leslie Cliff Hongrie Piroska Szekrényessy / Attila Szekrényessy
1937 Tchécoslovaqukie Prague Alemanne Maxi Herber / Ernst Baier Otrike Ilse Pausin / Erich Pausin Hongrie Piroska Szekrényessy / Attila Szekrényessy
1938 Suisse St. Moritz Alemanne Maxi Herber / Ernst Baier Otrike Ilse Pausin / Erich Pausin Alemanne Inge Koch / Gunther Noack
1939 Roéyôme-Uni London Alemanne Maxi Herber / Ernst Baier Modèle:GER Ilse Pausin / Erich Pausin Alemanne Inge Koch / Gunther Noack
1940–
1946
Annulé pache que Preume guière
1947 Suisse Davos Bergike Micheline Lannoy / Pierre Baugniet Roéyôme-Uni Winifred Argintthorne / Dennis Argintthorne Bergike Suzanne Diskeuve / Edmond Verbustel
1948 Tchécoslovaqukie Prague Hongrie Andrea Kékesy / Ede Király Tchécoslovaqukie Blažena Knittlová / Karel Vosátka Otrike Herta Ratzenhofer / Emil Ratzenhofer
1949 Italie Milan Hongrie Andrea Kékesy / Ede Király Hongrie Marianne Nagy / Lászlo Nagy Otrike Herta Ratzenhofer / Emil Ratzenhofer
1950 Norvège Oslo Hongrie Marianne Nagy / Lászlo Nagy Suisse Eliane Steinemann / Andre Calame Roéyôme-Uni Jennifer Nicks / John Nicks
1951 Suisse Zürich République fédérale d'Allemagne Ria Baran / Paul Falk Suisse Eliane Steinemann / Andre Calame Roéyôme-Uni Jennifer Nicks / John Nicks
1952 Otrike Vienna République fédérale d'Allemagne Ria Baran / Paul Falk Roéyôme-Uni Jennifer Nicks / John Nicks Hongrie Marianne Nagy / Lászlo Nagy
1953 République fédérale d'Allemagne Dortmund Roéyôme-Uni Jennifer Nicks / John Nicks Hongrie Marianne Nagy / Lászlo Nagy Otrike Sissy Schwarz / Kurt Oppelt
1954 Italie Bolzano Suisse Silvia Grandjean / Michel Grandjean Otrike Sissy Schwarz / Kurt Oppelt Tchécoslovaqukie Sona Balunova / Miroslav Balun
1955 Hongrie Budapest Hongrie Marianne Nagy / Lászlo Nagy Tchécoslovaqukie Vera Suchánková / Zdenek Doležal République fédérale d'Allemagne Marika Kilius / Franz Ningel
1956 Franche Paris Otrike Sissy Schwarz / Kurt Oppelt Hongrie Marianne Nagy / Lászlo Nagy République fédérale d'Allemagne Marika Kilius / Franz Ningel
1957 Otrike Vienna Tchécoslovaqukie Vera Suchánková / Zdenek Doležal Hongrie Marianne Nagy / Lászlo Nagy République fédérale d'Allemagne Marika Kilius / Franz Ningel
1958 Tchécoslovaqukie Bratislava Tchécoslovaqukie Vera Suchánková / Zdenek Doležal URSS Nina Zhuk / Stanislav Zhuk Roéyôme-Uni Joyce Coates / Anthony Holles
1959 Suisse Davos République fédérale d'Allemagne Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler URSS Nina Zhuk / Stanislav Zhuk Roéyôme-Uni Joyce Coates / Anthony Holles
1960 République fédérale d'Allemagne Garmisch-Partenkirchen République fédérale d'Allemagne Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler URSS Nina Zhuk / Stanislav Zhuk République fédérale d'Allemagne Margret Göbl / Franz Ningel
1961 République fédérale d'Allemagne West Berlin République fédérale d'Allemagne Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler République fédérale d'Allemagne Margret Göbl / Franz Ningel Allemagne de l'Est Margit Senf / Peter Göbel
1962 Suisse Geneva République fédérale d'Allemagne Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler URSS Liudmila Belousova / Oleg Protopopov République fédérale d'Allemagne Margret Göbl / Franz Ningel
1963 Hongrie Budapest République fédérale d'Allemagne Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler URSS Liudmila Belousova / Oleg Protopopov URSS Tatiana Zhuk / Alexander Gavrilov
1964 Franche Grenoble République fédérale d'Allemagne Marika Kilius / Hans-Jürgen Bäumler URSS Liudmila Belousova / Oleg Protopopov URSS Tatiana Zhuk / Alexander Gavrilov
1965 URSS Moscow URSS Liudmila Belousova / Oleg Protopopov Suisse Gerda Johner / Rüdi Johner URSS Tatiana Zhuk / Alexander Gorelik
1966 Tchécoslovaqukie Bratislava URSS Liudmila Belousova / Oleg Protopopov URSS Tatiana Zhuk / Alexander Gorelik République fédérale d'Allemagne Margot Glockshuber / Wolfgang Danne
1967 République fédérative socialiste de Yougoslavie Ljubljana URSS Liudmila Belousova / Oleg Protopopov République fédérale d'Allemagne Margot Glockshuber / Wolfgang Danne Allemagne de l'Est Heidemarie Steiner / Heinz-Ulrich Walther
1968 Suède Västerås URSS Liudmila Belousova / Oleg Protopopov URSS Tamara Moskvina / Alexei Mishin Allemagne de l'Est Heidemarie Steiner / Heinz-Ulrich Walther
1969 République fédérale d'Allemagne Garmisch-Partenkirchen URSS Irina Rodnina / Alexei Ulanov URSS Liudmila Belousova / Oleg Protopopov URSS Tamara Moskvina / Alexei Mishin
1970 URSS Leningrad URSS Irina Rodnina / Alexei Ulanov URSS Liudmila Smirnova / Andrei Suraikin Allemagne de l'Est Heidemarie Steiner / Heinz-Ulrich Walther
1971 Suisse Zürich URSS Irina Rodnina / Alexei Ulanov URSS Liudmila Smirnova / Andrei Suraikin URSS Galina Karelina / Georgi Proskurin
1972 Suède Gothenburg URSS Irina Rodnina / Alexei Ulanov URSS Liudmila Smirnova / Andrei Suraikin Allemagne de l'Est Manuela Groß / Uwe Kagelmann
1973 République fédérale d'Allemagne Cologne URSS Irina Rodnina / Alexander Zaitsev URSS Liudmila Smirnova / Alexei Ulanov République fédérale d'Allemagne Almut Lehmann / Herbert Wiesinger
1974 République fédérative socialiste de Yougoslavie Zagreb URSS Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Allemagne de l'Est Romy Kermer / Rolf Österreich URSS Liudmila Smirnova / Alexei Ulanov
1975 Danemark Copenhagen URSS Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Allemagne de l'Est Romy Kermer / Rolf Österreich Allemagne de l'Est Manuela Groß / Uwe Kagelmann
1976 Suisse Geneva URSS Irina Rodnina / Alexander Zaitsev Allemagne de l'Est Romy Kermer / Rolf Österreich URSS Irina Vorobieva / Alexander Vlasov
1977 Finlinde Helsinki URSS Irina Rodnina / Alexander Zaitsev URSS Irina Vorobieva / Alexander Vlasov URSS Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai
1978 Franche Strasbourg URSS Irina Rodnina / Alexander Zaitsev URSS Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai Allemagne de l'Est Manuela Mager / Uwe Bewersdorf
1979 République fédérative socialiste de Yougoslavie Zagreb URSS Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai URSS Irina Vorobieva / Igor Lisovski Allemagne de l'Est Sabine Baeß / Tassilo Thierbach
1980 Suède Gothenburg URSS Irina Rodnina / Alexander Zaitsev URSS Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai URSS Marina Pestova / Stanislav Leonovich
1981 Otrike Innsbruck URSS Irina Vorobieva / Igor Lisovski République fédérale d'Allemagne Christina Riegel / Andreas Nischwitz URSS Marina Cherkasova / Sergei Shakhrai
1982 Franche Lyon Allemagne de l'Est Sabine Baeß / Tassilo Thierbach URSS Marina Pestova / Stanislav Leonovich URSS Irina Vorobieva / Igor Lisovski
1983 République fédérale d'Allemagne Dortmund Allemagne de l'Est Sabine Baeß / Tassilo Thierbach URSS Elena Valova / Oleg Vasiliev Allemagne de l'Est Birgit Lorenz / Knut Schubert
1984 Hongrie Budapest URSS Elena Valova / Oleg Vasiliev Allemagne de l'Est Sabine Baeß / Tassilo Thierbach Allemagne de l'Est Birgit Lorenz / Knut Schubert
1985 Suède Gothenburg URSS Elena Valova / Oleg Vasiliev URSS Larisa Selezneva / Oleg Makarov URSS Veronika Pershina / Marat Akbarov
1986 Danemark Copenhagen URSS Elena Valova / Oleg Vasiliev URSS Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov URSS Elena Bechke / Valeri Kornienko
1987 République fédérative socialiste de Yougoslavie Sarajevo URSS Larisa Selezneva / Oleg Makarov URSS Elena Valova / Oleg Vasiliev Allemagne de l'Est Katrin Kanitz / Tobias Schröter
1988 Tchécoslovaqukie Prague URSS Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov URSS Larisa Selezneva / Oleg Makarov Allemagne de l'Est Peggy Schwarz / Alexander König
1989 Roéyôme-Uni Birmingham URSS Larisa Selezneva / Oleg Makarov Allemagne de l'Est Mandy Wötzel / Axel Rauschenbach URSS Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev
1990 URSS Leningrad URSS Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov URSS Larisa Selezneva / Oleg Makarov URSS Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev
1991 Bulgarie Sofia URSS Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev URSS Elena Bechke / Denis Petrov URSS Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1992 Suisse Lausanne Russie Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev Russie Elena Bechke / Denis Petrov Russie Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1993 Finlinde Helsinki Russie Marina Eltsova / Andrei Bushkov Alemanne Mandy Wötzel / Ingo Steuer Russie Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1994 Danemark Copenhagen Russie Ekaterina Gordeeva / Sergei Grinkov Russie Evgenia Shishkova / Vadim Naumov Russie Natalia Mishkutenok / Artur Dmitriev
1995 Alemanne Dortmund Alemanne Mandy Wötzel / Ingo Steuer République tchèque Radka Kovaríková / René Novotný Russie Evgenia Shishkova / Vadim Naumov
1996 Bulgarie Sofia Russie Oksana Kazakova / Artur Dmitriev Alemanne Mandy Wötzel / Ingo Steuer Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis
1997 Franche Paris Russie Marina Eltsova / Andrei Bushkov Alemanne Mandy Wötzel / Ingo Steuer Russie Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze
1998 Italie Milan Russie Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze Russie Oksana Kazakova / Artur Dmitriev Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis
1999 République tchèque Prague Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov Pologne Dorota Zagórska / Mariusz Siudek Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis
2000 Otrike Vienna Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov Pologne Dorota Zagórska / Mariusz Siudek Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis
2001 Slovaquie Bratislava Russie Elena Berezhnaya / Anton Sikharulidze Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis
2002 Suisse Lausanne Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2003 Suède Malmö Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Franche Sarah Abitbol / Stéphane Bernadis Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2004 Hongrie Budapest Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov Pologne Dorota Zagórska / Mariusz Siudek
2005 Italie Turin Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Russie Julia Obertas / Sergei Slavnov Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2006 Franche Lyon Russie Tatiana Totmianina / Maxim Marinin Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov
2007 Pologne Warsaw Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Russie Maria Petrova / Alexei Tikhonov Pologne Dorota Siudek / Mariusz Siudek
2008 Croatie Zagreb Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Russie Maria Mukhortova / Maxim Trankov Russie Yuko Kawaguchi / Alexander Smirnov
2009 Finlinde Helsinki Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Russie Yuko Kawaguchi / Alexander Smirnov Russie Maria Mukhortova / Maxim Trankov
2010 Estonie Tallinn Russie Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Russie Maria Mukhortova / Maxim Trankov
2011 Suisse Bern Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Russie Yuko Kavaguti / Alexander Smirnov Russie Vera Bazarova / Yuri Larionov
2012 Roéyôme-Uni Sheffield Russie Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov Russie Vera Bazarova / Yuri Larionov Russie Ksenia Stolbova / Fedor Klimov
2013 Croatie Zagreb Russie Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov Alemanne Aliona Savchenko / Robin Szolkowy Italie Stefania Berton / Ondrej Hotárek
2014 Hongrie Budapest Russie Tatiana Volosozhar / Maxim Trankov Russie Ksenia Stolbova / Fedor Klimov Russie Vera Bazarova / Yuri Larionov
2015 Suède Stockholm
2016 Slovaquie Bratislava

Dinse su glache[éditer | modifier le wikitexte]

Dinseus médalés
Année Liu Or Argint Bronsse
1954 Italie Bolzano Roéyôme-Uni Jean Westwood / Lawrence Demmy Roéyôme-Uni Nesta Davies / Paul Thomas Roéyôme-Uni Barbara Radford / Raymond Lockwood
1955 Hongrie Budapest Roéyôme-Uni Jean Westwood / Lawrence Demmy Roéyôme-Uni Pamela Weight / Paul Thomas Roéyôme-Uni Barbara Radford / Raymond Lockwood
1956 Franche Paris Roéyôme-Uni Pamela Weight / Paul Thomas Roéyôme-Uni June Markham / Courtney Jones Roéyôme-Uni Barbara Thompson / Gerard Rigby
1957 Otrike Vienna Roéyôme-Uni June Markham / Courtney Jones Roéyôme-Uni Barbara Thompson / Gerard Rigby Roéyôme-Uni Catherine Morris / Michael Robinson
1958 Tchécoslovaqukie Bratislava Roéyôme-Uni June Markham / Courtney Jones Roéyôme-Uni Catherine Morris / Michael Robinson Roéyôme-Uni Barbara Thompson / Gerard Rigby
1959 Suisse Davos Roéyôme-Uni Doreen Denny / Courtney Jones Roéyôme-Uni Catherine Morris / Michael Robinson Franche Christiane Guhel / Jean Paul Guhel
1960 République fédérale d'Allemagne Garmisch-Partenkirchen Roéyôme-Uni Doreen Denny / Courtney Jones Franche Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Roéyôme-Uni Mary Parry / Roy Mason
1961 République fédérale d'Allemagne West Berlin Roéyôme-Uni Doreen Denny / Courtney Jones Franche Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Roéyôme-Uni Linda Shearman / Michael Phillips
1962 Suisse Geneva Franche Christiane Guhel / Jean Paul Guhel Roéyôme-Uni Linda Shearman / Michael Phillips Tchécoslovaqukie Eva Romanová / Pavel Roman
1963 Hongrie Budapest Roéyôme-Uni Linda Shearman / Michael Phillips Tchécoslovaqukie Eva Romanová / Pavel Roman Roéyôme-Uni Janet Sawbridge / David Hickinbottom
1964 Franche Grenoble Tchécoslovaqukie Eva Romanová / Pavel Roman Roéyôme-Uni Janet Sawbridge / David Hickinbottom Roéyôme-Uni Yvonne Suddick / Roger Kennerson
1965 URSS Moscow Tchécoslovaqukie Eva Romanová / Pavel Roman Roéyôme-Uni Janet Sawbridge / David Hickinbottom Roéyôme-Uni Yvonne Suddick / Roger Kennerson
1966 Tchécoslovaqukie Bratislava Roéyôme-Uni Diane Towler / Bernard Ford Roéyôme-Uni Yvonne Suddick / Roger Kennerson Tchécoslovaqukie Jitka Babická / Jaromír Holan
1967 République fédérative socialiste de Yougoslavie Ljubljana Roéyôme-Uni Diane Towler / Bernard Ford Roéyôme-Uni Yvonne Suddick / Malcolm Cannon Franche Brigitte Martin / Francis Gamichon
1968 Suède Vasteras Roéyôme-Uni Diane Towler / Bernard Ford Roéyôme-Uni Yvonne Suddick / Malcolm Cannon Roéyôme-Uni Janet Sawbridge / Jon Lane
1969 République fédérale d'Allemagne Garmisch-Partenkirchen Roéyôme-Uni Diane Towler / Bernard Ford Roéyôme-Uni Janet Sawbridge / Jon Lane URSS Liudmila Pakhomova / Alexander Gorshkov
1970 URSS Leningrad URSS Liudmila Pakhomova / Alexander Gorshkov Alemanne Angelika Buck / Erich Buck URSS Tatiana Voitiuk / Viacheslav Zhigalin
1971 Suisse Zurich URSS Liudmila Pakhomova / Alexander Gorshkov Alemanne Angelika Buck / Erich Buck Roéyôme-Uni Susan Getty / Roy Bradshaw
1972 Suède Gothenburg Modèle:West Germany-d Angelika Buck / Erich Buck URSS Liudmila Pakhomova / Alexander Gorshkov Roéyôme-Uni Janet Sawbridge / Peter Dalby
1973 République fédérale d'Allemagne Cologne URSS Liudmila Pakhomova / Alexander Gorshkov Alemanne Angelika Buck / Erich Buck Roéyôme-Uni Hilary Green / Glyn Watts
1974 République fédérative socialiste de Yougoslavie Zagreb URSS Liudmila Pakhomova / Alexander Gorshkov Roéyôme-Uni Hilary Green / Glyn Watts URSS Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov
1975 Danemark Copenhagen URSS Liudmila Pakhomova / Alexander Gorshkov Roéyôme-Uni Hilary Green / Glyn Watts URSS Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov
1976 Suisse Geneva URSS Liudmila Pakhomova / Alexander Gorshkov URSS Irina Moiseeva / Andrei Minenkov URSS Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov
1977 Finlinde Helsinki URSS Irina Moiseeva / Andrei Minenkov Hongrie Krisztina Regoczy / András Sallay URSS Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov
1978 Franche Strasbourg URSS Irina Moiseeva / Andrei Minenkov URSS Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov Hongrie Krisztina Regoczy / András Sallay
1979 République fédérative socialiste de Yougoslavie Zagreb URSS Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov URSS Irina Moiseeva / Andrei Minenkov Hongrie Krisztina Regoczy / András Sallay
1980 Suède Gothenburg URSS Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov Hongrie Krisztina Regoczy / András Sallay URSS Irina Moiseeva / Andrei Minenkov
1981 Otrike Innsbruck Roéyôme-Uni Jayne Torvill / Christopher Dean URSS Irina Moiseeva / Andrei Minenkov URSS Natalia Linichuk / Gennadi Karponosov
1982 Franche Lyon Roéyôme-Uni Jayne Torvill / Christopher Dean URSS Natalia Bestemianova / Andrei Bukin URSS Irina Moiseeva / Andrei Minenkov
1983 République fédérale d'Allemagne Dortmund URSS Natalia Bestemianova / Andrei Bukin URSS Olga Volozhinskaya / Alexander Svinin Roéyôme-Uni Karen Barber / Nicholas Slater
1984 Hongrie Budapest Roéyôme-Uni Jayne Torvill / Christopher Dean URSS Natalia Bestemianova / Andrei Bukin URSS Marina Klimova / Sergei Ponomarenko
1985 Suède Gothenburg URSS Natalia Bestemianova / Andrei Bukin URSS Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Modèle:West Germany-d Petra Born / Rainer Schönborn
1986 Danemark Copenhagen URSS Natalia Bestemianova / Andrei Bukin URSS Marina Klimova / Sergei Ponomarenko URSS Natalia Annenko / Genrikh Sretenski
1987 République fédérative socialiste de Yougoslavie Sarajevo URSS Natalia Bestemianova / Andrei Bukin URSS Marina Klimova / Sergei Ponomarenko URSS Natalia Annenko / Genrikh Sretenski
1988 Tchécoslovaqukie Prague URSS Natalia Bestemianova / Andrei Bukin URSS Natalia Annenko / Genrikh Sretenski Franche Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay
1989 Roéyôme-Uni Birmingham URSS Marina Klimova / Sergei Ponomarenko URSS Maya Usova / Alexander Zhulin URSS Natalia Annenko / Genrikh Sretenski
1990 URSS Leningrad URSS Marina Klimova / Sergei Ponomarenko URSS Maya Usova / Alexander Zhulin Franche Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay
1991 Bulgarie Sofia URSS Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Franche Isabelle Duchesnay / Paul Duchesnay URSS Maya Usova / Alexander Zhulin
1992 Suisse Lausanne Russie Marina Klimova / Sergei Ponomarenko Russie Maya Usova / Alexander Zhulin Russie Pasha Grishuk / Evgeni Platov
1993 Finlinde Helsinki Russie Maya Usova / Alexander Zhulin Russie Pasha Grishuk / Evgeni Platov Finlinde Susanna Rahkamo / Petri Kokko
1994 Danemark Copenhagen Roéyôme-Uni Jayne Torvill / Christopher Dean Russie Pasha Grishuk / Evgeni Platov Russie Maya Usova / Alexander Zhulin
1995 Alemanne Dortmund Finlinde Susanna Rahkamo / Petri Kokko Franche Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy Russie Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov
1996 Bulgarie Sofia Russie Pasha Grishuk / Evgeni Platov Russie Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov Ukrène Irina Romanova / Igor Yaroshenko
1997 Franche Paris Russie Pasha Grishuk / Evgeni Platov Russie Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov Franche Sophie Moniotte / Pascal Lavanchy
1998 Italie Milan Russie Pasha Grishuk / Evgeni Platov Russie Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat
1999 République tchèque Prague Russie Anjelika Krylova / Oleg Ovsyannikov Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Russie Irina Lobacheva / Ilia Averbukh
2000 Otrike Vienna Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Italie Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Lituanie Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2001 Slovaquie Bratislava Italie Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Russie Irina Lobacheva / Ilia Averbukh
2002 Suisse Lausanne Franche Marina Anissina / Gwendal Peizerat Italie Barbara Fusar-Poli / Maurizio Margaglio Russie Irina Lobacheva / Ilia Averbukh
2003 Suède Malmö Russie Irina Lobacheva / Ilia Averbukh Bulgarie Albena Denkova / Maxim Staviski Russie Tatiana Navka / Roman Kostomarov
2004 Hongrie Budapest Russie Tatiana Navka / Roman Kostomarov Bulgarie Albena Denkova / Maxim Staviski Ukrène Elena Grushina / Ruslan Goncharov
2005 Italie Turin Russie Tatiana Navka / Roman Kostomarov Ukrène Elena Grushina / Ruslan Goncharov Franche Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder
2006 Franche Lyon Russie Tatiana Navka / Roman Kostomarov Ukrène Elena Grushina / Ruslan Goncharov Lituanie Margarita Drobiazko / Povilas Vanagas
2007 Pologne Warsaw Franche Isabelle Delobel / Olivier Schoenfelder Russie Oksana Domnina / Maxim Shabalin Bulgarie Albena Denkova / Maxim Staviski
2008